• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2990-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد:

اجرای بیش از 40 طرح متنوع فرهنگی اجتماعی برای نشاط‌ افزایی در ایلام

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام از اجرای بیش از 40 طرح متنوع فرهنگی اجتماعی برای ایجاد روحیه نشاط و همدلی در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ابلام،   «عهدیه طهماسبی » با تاکید بر نقش مهم سازمان‌های مردم نهاد اظهار کرد: اعتماد به مردم و جلب مشارکت آنان در کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی بسیار اثرگذار است .

طهماسبی با اشاره به رشد سریع آسیب‌های نوظهور گفت:  توسعه کمی و کیفی سازمان‌های مردم نهاد از راه‌های پیشگیری از اسیب‌های اجتماعی است و بخشی از آسیب‌های اجتماعی جنگ نرم و سازماندهی شده در خارج از مرزهاست که راه مقابله با آن جریان‌سازی ملی است .

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم دولت تدبیر و امید توجه به نقش سازمان های مردم نهاد است که در دولت های یازدهم و دوازدهم این سازمان‌ها رشد 60 درصدی داشته‌اند.

طهماسبی با بیان اینکه طرح تقسیم کار ملی حرکتی ارزشمند است که وزارت کشور آن را به اجرا در آورده است، ادامه داد: اجرای 11 طرح سه جانبه از طرف وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستگاه‌های اجرایی استان در راستای مبارزه با اعتیاد از جمله این طرح‌ها است.

وی گفت: اجرای بیش از 40 طرح متنوع فرهنگی اجتماعی برای ایجاد روحیه نشاط و همدلی در سراسر استان از جمله اقداماتی است که این دفتر برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی اجرا شده است.

طهماسبی در پایان برگزاری کارگاه‌های آموزشی تاب آوری اجتماعی وکارآفرینی زنان بدسرپرست ، اجرای برنامه شهر بدون طلاق ، برگزاری المپیاد درون مدرسه ای، برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری و سلامت و نشاط اجتماعی، برگزاری کارگاه‌های نشاطافزایی خانواده‌ها و تدوین سند جامع اربعین بعنوان مهمترین ظرفیت مذهبی واقتصادی و تدوین سند توسعه اجتماعی فرهنگی استان از دیگر اقدامات این دفتر عنوان کرد .


انتهای پیام