• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1093-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

مرکز کسب و کار و مهارت‌آموزی آموزشکده فنی پسران ایلام افتتاح شد

رئیس آموزشکده: آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران ایلام نسل سوم بودن خود را ثابت کرده است

مرکز کسب و کار و مهارت‌آموزی آموزشکده فنی پسران ایلام و پارک علم و فناوری استان افتتاح و از طرح‌های حوزه IT   این آموزشکده با حضور معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار رونمایی شد.

«جواد باژدان» رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران ایلام در گفتگو با ایسنا،منطقه ایلام، در این باره اظهار کرد: آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران در راستای آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی و اشتغال که جزء اهداف این دانشگاه است اقداماتی در دو سال گذشته انجام داده که می‌توان به تشکیل 6 هسته فناور اشاره کرد که هر کدام فعالیت‌های مشخصی را انجام داده‌اند.

وی به برگزاری 6 استارتاپ اشاره کرد و گفت: این استارتاپ‌ها منجر به تولیداتی مانند اتوماسیون تغذیه دانشکده ، دانشگاه هوشمند ، کنترل هوشمند دانشجویان و خوابگاه و کلاس هوشمند شده است که به عنوان پایلوت قابلیت استفاده را دارند.

رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران ایلام با اشاره به تشکیل و فعالیت کارگاه تولیدی دانشجویان این مرکز، اظهار کرد: وزارت علوم برای هر کارگاه 100 میلیون تومان وام 4درصد در نظر گرفته که فرصت مناسبی برای دانشجویان است.

باژدان ساخت دکوراسیون اتاق‌های اداری، ساخت تریبون اساتید، ساخت دیوارپوش سلف سرویس مرکز با همت دانشجویان را نقطه‌ای عطف در فعالیت‌های این مرکز عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در این راستا دانشجویان این مرکز علم خود را در آموزش و پرورش ایوان و دانشگاه علوم پزشکی به صورت عملی نشان داده‌اند و برای 22 نفر از آنان اشتغال و درآمد ایجاد شده است، تصریح کرد: هم‌اکنون یادمان شهدای دانشگاه علوم پزشکی ایلام توسط 10 نفر از دانشجویان آموزشکده در حال ساخت است.

رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران ایلام ساخت تیرچه و بلوک به سبک جدید را از دیگر ابتکارات دانشجویان این مرکز عنوان کرد و گفت: این مرکز به معنای واقعی نشان داده است که دانشگاهی نسل سوم است و امیدواریم بتوانیم فعالیت‌های علمی را بیش از پیش در خدمت جامعه به کار بگیریم.


انتهای پیام