• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1994-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:

روحیه کار جمعی باید تبدیل به مؤلفه فرهنگ عمومی شود

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشورگفت: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی از مهم ترین سرفصل های تعریف شده برای فرهنگ عمومی است .

به گزارش ایسنا منطقه ایلام "سید محمدرضا موالی زاده" در شورای فرهنگ عمومی ایلام با بیان این مطلب گفت: یکی از کارهای اساسی برای تحقق گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی توجه جدی نسل جوان به فرهنگ کار است .

وی مردم ایران را مردمی سخت کوش خواند و افزود: در کنار روحیه کار نیازمند روحیه کار جمعی هستیم، مردم ما در بزنگاه ها روحیه کار جمعی پیدا می کنند در حالی که همیشه نیازمند این روحیه هستیم و روحیه کار جمعی باید تبدیل به مؤلفه فرهنگ عمومی شود .

موالی زاده با بیان اینکه در کار و تولید منصف ولی در مصرف مُصرف هستیم به طوری که دورریز مواد غذایی ما به اندازه یارانه پرداختی است اظهار کرد: الگوی مصرف ما باید در بسیاری از زمینه ها مانند آب، برق مواد غذایی و حتی الگوی کشت محصولات کشاورزی اصلاح شود چرا که بسیاری از محصولات تولیدی ما آب بر هستند به گونه ای که به اندازه آب پشت سد کرج هندوانه صادر کرده ایم .

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور راهپیمایی عظیم اربعین را که در چند سال اخیر روی می دهد از مؤلفه های فرهنگ عمومی دانست و تصریح کرد :

راهپیمایی اربعین به امری نهادینه در فرهنگ عمومی ما تبدیل شده است .

وی با بیان اینکه 10 هزار نفر در کشور عضو شوراهای فرهنگ عمومی هستند افزود: 15 سرفصل در شورای فرهنگ عمومی کشور تدوین شده اند که امیدواریم اعضای شوراهای فرهنگ عمومی با برقراری ارتباط با نخبگان، علما، دانشگاهیان و سایر گروه های مرجع به تحقق این سرفصل ها کمک کنند .

نماینده ولی فقیه در استان ایلام نیز با تبریک سالروز آزادسازی مهران در عملیات کربلای یک گفت: امیدوارم فرهنگ ایثار و شهادت برای بقای انقلاب و استحکام نظام تبدیل به فرهنگ عمومی شود .

حجت الاسلام والمسلمین"محمدنقی لطفی" شاکله نظام و رمز پیروزی در برابر دشمنان را همین فرهنگ ایثارگری دانست و تاکید کرد: دشمن با تمام توان تبلیغاتی خود تلاش کرده این فرهنگ را از مردم بگیرد ولی تاکنون موفق نشده است .

امام جمعه ایلام با بیان اینکه با یک جنگ تمام عیار اقتصادی روبرو هستیم که مرکزیت و مدیریت آن در وزارت خزانه داری آمریکا است، افزود: در مقابل آمریکا پدافند جواب نمی دهد و اگر او آفندی عمل کرد ما هم باید آفندی عمل کنیم

لطفی اظهار کرد: اظهارات رئیس جمهور در اتریش یک تهدید جدی و بجا بود که توانایی انجام آن را داریم چرا که ده ها برابر قوی تر از زمان جنگ تحمیلی هستیم .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام نیز این استان را که در دوران دفاع مقدس با 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق با مظلومیت از این کیان دفاع کرد دارای حق عظیمی بر گردن کشور دانست وگفت: هنوز بوی ایثار و شهادت از این دیار به مشام می رسد .

وی مردم ایلام را مردمی شیعه و ولایتمدار خواند که همواره از نظام دفاع کرده اند و افزود:بهار سال آینده کنگره عظیم شهدای استان ایلام را برگزار خواهیم کرد .  

.

 


انتهای پیام