• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2791-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

معاون اقتصادی استاندار ایلام عنوان کرد:

صنعت گردشگری ایلام؛ نیازمند آموزش و برند سازی/ سند جامع گردشگری ایلام تدوین شود

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: آموزش و استانداردسازی از جمله مولفه‌هایی است که می‌تواند زمینه رونق صنعت گردشگری را در  استان فراهم کند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «ایوب درویشی» در نشست نشست بررسی راهکا‌رها و رفع موانع و مشکلات دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان ایلام بر آموزش به‌روز و تاثیرگذار برای فعالان عرصه‌ی بزرگ گردشگری تاکید و اظهار کرد: اگر آموزش صحیح و کافی وجود داشته باشد فعالان این عرصه می‌توانند به بهترین شکل از فرصت‌ها استفاده کنند.

وی بر استاندارسازی در موضوع هتل‌ها و خانه‌های بومگردی تاکید کرد و گفت: استانداردسازی جذابیت می‌‌آورد و مسافرو  گردشگر به دنبال جذابیت‌ها است.

معاون اقتصادی استاندار ایلام برندسازی را نیاز استان در زمینه غذاها و سوغات دانست و گفت: باید در این زمینه با تلاش شبانه‌روزی به رونق فروش محصولات استان که برای مسافران نیز تازگی دارند، کمک کرد.

درویشی با بیان اینکه از سرمایه‌گذاران در زمینه گردشگری استقبال می‌کنیم اما باید اهلیت آنان توسط میراث فرهنگی محرز شود، گفت:  هر گونه مانعی در این زمینه در کارگروه‌های اشتغال و برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار می‌گیرد و تلاش اعضا نیز این است که این موانع برطرف شود.

وی بر بهره‌گیری از پتانسیل گردشگری اربعین تاکید کرد و گفت: بازارچه‌های مرزی نیز فرصتی برای گردشگری محسوب می‌شوند که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی از آنها بهره گرفت.

معاون اقتصادی استاندار ایلام خواستار ارائه‌ی طرح‌های مختلف از طرف فعالان بخش خصوصی شد و گفت: بخش خصوصی قوی و دارای برنامه می‌تواند به تصمیمات مدیران جهت دهد.

درویشی در پاسخ به درخواست برخی از فعالان صنوف گردشگری مبنی بر فعالیت برخی افراد غیرمجاز ، گفت: برخی از این ورودهای غیرمجاز به دلیل بافت استان با معیشت مردم مرتبط است و حل آنها در کوتاه‌مدت ممکن نیست.

وی بر ضرورت ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری خدمات گردشگری توسط بخش خصوصی و تدوین سند جامع گردشگری استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، در این نشست، اعضای صنوف مختلف گردشگری دغدغه‌های خود را شامل، اعمال 50 درصد معافیت مالیاتی، پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بیش از یک بار، ورود افراد غیرمجاز به صنوف و ضروت برخورد با آنان بر اساس تبصره 2 ماده 7 توسعه گردشگری، عدم همراهی بانک‌ها با متولیان خانه‌های بومگردی بیان کردند.


انتهای پیام