• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3394-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری استان در پاسخ به مطالبه مدیران دفاتر مسافرتی؛

قوانین گردشگری؛ نیازمند به‌روزشدن

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری استان ایلام گفت: در کنار به‌ روز شدن دفاتر گردشگری و فعتالیت‌های آنها، قوانین و مقررات صنعت گردشگری نیز باید خود را برای این تغییرات به‌روزرسانی و کارآمد کنند تا برای مشکلات احتمالی به موقع راهکار قانونی داشته باشد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «عبدالمالک شنبه‌زاده» در نشست بررسی راهکا‌رها و رفع موانع و مشکلات دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان ایلام که با حضور معاون امور اقتصادی استانداری ایلام و مدیران دفاتر در هتل زاگرس ایلام  برگزار شد، اظهار کرد: دفاتری در صنعت گردشگری برنده هستند که از فناوری اطلاعات به بهترین شکل در توسعه کسب و کار خود استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه عرضه‌کنندگان سنتی نمی‌توانند در بازار رقابتی باقی بمانند مگر از همین حالا اقدام به روزآمد کردن شیوه‌های فروش و تبلیغات کنند، تصریح کرد: قوانین و مقررات صنعت گردشگری نیز باید خود را برای این تغییرات به روزرسانی و کارآمد کنند تا برای مشکلات احتمالی به موقع راهکار قانونی داشته باشد .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری استان ایلام  ظرفیت‌های گردشگری ایلام را ظرفیت‌های بالایی دانست و تصریح کرد: در حوزه گردشگری اقدامات مناسبی انجام شده اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری می‌توانند در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان نقش اساسی و قابل توجهی داشته باشند .

شنبه‌زاده یکی از موارد بسیار مهم برای جذب گردشگران را ایجاد زیرساخت‌های گردشگری عنوان کرد و گفت: از 1500  اثر تاریخی استان بیش از 722 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و 33 رشته صنایع دستی نیز در این استان در حال تولید است که می‌تواند گردشگران بسیار زیادی را به استان جذب کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام با بیان اینکه توریسم درمانی نیز یک فرصت طلایی برای توسعه استان ایلام است افزود: صنعت توریسم بعد از صنعت نفت جایگاه ویژه‌ای دارد و باید مورد توجه قرار گیرد چرا که با توسعه این حوزه و صنعت زمینه‌های توسعه پایدار و ایجاد اشتغال نیز فراهم می‌شود .

شنبه‌زاده با تاکید بر اینکه مرز مهران یکی از پرترددترین مرزهای کشور است  و فرصتی بسیار خوب برای توسعه استان ایلام باشد، گفت: برای گردشگران خارجی صنایع دستی متنوع و ارزان‌سازی و تغییر مدل باید در نظر گرفته شود که سبب جذب بیشتر گردشگران شود .

وی در رابطه با مطالبه مدیران دفاتر مسافرتی  استان ایلام قول مساعد داد و گفت: تمام مطالبات و پیشنهادت عزیزان دفاتر خدمات مسافرتی را به جد پیگیر و در دستور کار و اولویت قرار دهد.  


انتهای پیام