• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2591-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

آغاز طرح نظارت بر قیمت‌ها، ویژه رمضان از امروز

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: طرح نظارت بر قیمت اقلام و کالاهای ویژه ماه مبارک رمضان در استان از امروز 25 اردیبهشت و با مشارکت 30 گروه از بازرسان این سازمان آغاز شد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «مهدی شریفی» اظهار کرد: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای خرید برخی مواد غذایی بویژه اقلام پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، شیرینی‌های پرمصرف و مرسوم، این طرح همزمان در سراسر استان ایلام به مرحله اجرا در می‌آید .

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده گشت‌های مشترکی با دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد، تعزیرات حکومتی، اماکن و اتاق اصناف برای اعمال نظارت‌ها بر واحدهای صنفی انجام و بازرسی‌های خود را همزمان با شروع ماه مبارک رمضان آغاز می‌کنند .

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام اضافه کرد: مرحله اجرایی طرح از 25 اردیبهشت تا پایان خرداد با هدف تشدید نظارت و بازرسی و کنترل بازار در دستور کار بازرسان و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار دارد .

شریفی اهداف این طرح را تامین و توزیع به موقع کالاهای پرتقاضا با هدف تسهیل و تسریع در تامین و دسترسی مردم به این کالاها با قیمت مصوب و مناسب اعلام کرد و یادآور شد: نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی - توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی در این طرح به جد در دستور کار است .

وی با بیان اینکه این طرح ویژه نظارت بر بازار و مایحتاج عمومی مردم است و بیش از 30 گروه نظارتی با همکاری پلیس، اصناف و دانشگاه علوم پزشکی اجرا می‌شود، ادامه داد: مردم در صورت مشاهده گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، درج نکردن قیمت از سوی واحدهای صنفی مراتب را به ستاد خبری 124 منعکس کنند تا بازرسان موضوع را پیگیری و در صورت نیاز نتیجه را به شخص گزارش دهنده، اعلام کنند .


انتهای پیام