• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-7093-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

معاون نوسازی مدارس کشور: در مقاوم‌سازی مدارس در ردیف اول جهانی هستیم

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس کشور گفت: اقدام دولت و مجلس در تخریب و بازسازی مدارس کشور در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه ایلام، «علی شهری»، در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان ایلام با بیان این مطلب اظهار کرد: 12 سال از طرح ایمن‌سازی مدارس کشور می‌گذرد و در بازدیدی که معاون دبیرکل سازمان ملل از از اقدامات صورت گرفته در این زمینه داشت، این اقدامات را بی‌نظیر خواند.

وی با بیان اینکه 70 هزار کلاس در مدارس کشور تخریب و بازسازی شده‌است، افزود: دانش مقاوم سازی در جهان دانش بسیار محدودی است که توانسته‌ایم با مقاوم سازی 30 هزار کلاس مدارس در ردیف اول جهانی قرار گیریم.

شهری با اشاره به اینکه یک سوم مدارس کشور نیازمند تخریب وبازسازی هستند گفت: در استان ایلام نیز کارهای ارزشمندی در زمینه بازسازی و تخریب صورت گرفته و این استان را در ردیف اول کشور قرار داده‌است.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس کشور همکاری دولت و مجلس در زمینه نوسازی مدارس کشور را ارزشمند عنوان و تصریح کرد: سرانه آموزشی کشور 5.18 متر مربع است که باید آن را به استاندارد 8.39متر مربع برسانیم.

«محمد نوذری»، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام در این مراسم گفت: ایرانی‌ها در طول تاریخ خود، چه قبل و چه بعد از اسلام مردمی خیراندیش و کمک‌کننده به دیگران بوده‌اند.

وی با بیان اینکه خیراندیشی لیاقتی است که خداوند به هر کسی اعطا نمی‌کند، اظهار کرد: خیّر بودن این نیست که مدرسه‌ای با 1000 متر زیربنا ایجاد کنیم بلکه هر کس در حد توان خود ولو به اندازه یک آجر می‌تواند خیّر باشد.

نوذری میزان مشارکت خیرین در پروژه‌های مدرسه سازی را 40 درصد عنوان و ضمن مناسب خواندن این میزان مشارکت، تصریح کرد: با وجود اینکه در کشور مشکلات زیادی وجود دارد و اعتبارات دولتی محدود است، دولت تدبیر و امید در زمینه مدرسه‌سازی کارهای بزرگی انجام داده است.

«محمدرضا حیدری»، مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان ایلام نبز گفت: 1010 فضای آموزشی در استان ایلام وجود دارد که یک سوم آنها نیازمند بازسازی، مقاوم‌سازی و استانداردسازی است.

وی با بیان اینکه 88 فضای آموزشی نیمه تمام در استان وجود دارد افزود: این فضاها دارای 331 کلاس درس هستند که نیازمند تکمیل برای قرار گرفتن در اختیار دستگاه بهره‌بردار یعنی آموزش و پرورش هستند.

حیدری به افتتاح مدرسه 6 کلاسه با نام امید و آینده اشاره و عنوان کرد: تمامی هزینه ساخت این مدرسه توسط بانک آینده پرداخت شده است.انتهای پیام