• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10790-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

افتخار به گذشته غرور آفرین؛ عاملی برای حرکت به سوی آینده‌ای روشن است

مشاور عالی نظامی رهبر معظم انقلاب گفت: افتخار به گذشته غرور آفرین موجب حفظ اقتدار کنونی و برنامه‌ریزی برای حرکت به سوی آینده‌ای روشن خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرتیپ «ناصر آراسته» در یادواره فتح میمک اظهار کرد: باید از اقدام‌ها و حتی کوچکترین آثار و یادگاری‌های بیاد مانده از جنگ، موزه ساخت تا جوانان نسل جدید به گذشته خود و مردان سلحشور آن زمان افتخار کنند.

وی افزود: مردم و به یژه جوانان که در زمان جنگ حضور نداشته‌اند باید با مطالعه آثار و اسناد و مدارک به جای مانده از زمان جنگ و هم صحبتی با رزمندگانی که در جنگ و جبهه‌ها بوده‌اند، بدانند و آگاه باشند که در روزگار جنگ بر ملت ایران چه گذشته است .

آراسته با بیان اینکه دشمن در زمان جنگ از لحاظ نیرو و تجهیزات و حمایت جهانی بر ایران برتری داشت، اضافه کرد: غیرت ملی، باورملی، بصیرت سیاسی، اتحادجمعی، قدرت رزمی، پویایی برنامه ریزی جنگی از عوامل اصلی توانمندی ایران بود .

وی در خصوص ویژگی‌های فتح میمک، گفت: ضربت ذوالفقار تنها عملیاتی بود که از ابتدا تا انتها در آن فقط نیروهای نظامی و بومی سرزمینی شرکت داشتند و هیچ نیروی غیر سرزمینی مشارکت نداشت و با همکاری تیپ یک لشکر 81 زرهی ارتش و ایل خزل میمک از عراق بازپس گیری شد .

مشاور عالی نظامی رهبر معظم انقلاب یادآور شد: بعد از بازپس گیری میمک عراق هفت پاتک برای تصرف مجدد میمک انجام داد که با رشادت و مقاومت ارتش و نیروهای بومی خزل، ارکوازی و بولی مواجه شده و ناکام ماندند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، بیان خاطره از برخی رزمندگان حاضر در عملیات میمک، رونمایی از تمبر یادبود این روز و تقدیر از شهدای فتح میمک از دیگر برنامه‌های این یادواره بود .

 


انتهای پیام