• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1892-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام:

قدس قابل معامله و واگذاری نیست

ایسنا، منطقه ایلام – یادداشت

نصرت‌الله حیدری – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ایلام

قدس قبله اول مسلمانان ،پاره تن اسلام است. این شهر حوادث بسیاری را از سر گذرانده است.گاه به دست ملحدین اشغال شده است و از این ناحیه در تاریخ جراحات بسیار برپیکر دارد اما این شهر هویت خود را حفظ کرده همواره پاره تن اسلام بوده و خواهد بود .

قدس در عصر حاضر در محاصره،فشار و تهدید است.شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی  با همه گستردگی   نتوانسته است هویت اسلامی را از قدس بزداید. قدس بافت وساختی اسلامی دارد وبا چند ساختمان سازی  عبری نخواهد شد.هویت اسلامی در ابنیه و بافت شهر بخصوص بیت‌المقدس شریف ،هویدا است. تاریخ این شهر را ،شهری اسلامی می‌شناسد. مهاجران صهیونیست نمی‌توانند این بافت وساخت را به هم بزنند زیرا آنان نه حقی دارند و نه می‌توانند. سال‌ها است رژیم جعلی اسرائیل با حمایت آمریکا و غرب برای این هویت‌سازی ،تلاش می‌کنند اما آنان موفق نشده‌اند زیرا هویت با زور وتهدید تغییر نمی‌یابد.

قدس از کینه دشمنان اسلام و صهیونیزم بین‌الملل زخم بسیار بر پیکر دارد اما قرص و محکم ابستاده است.امروز دیگر قدس تنها نیست. قدس نماد حق‌خواهی و مبارزه با ظلم است. مسلمانان هرگز خیانت انگلیس خبیث وحمایت‌های استکبار جهانی امریکا را علیه این شهر از یاد نخواهند برد. قدس پایتخت ابدی فلسطین و پیکره اسلام است و قابل معامله و واگذاری نیست.

طرح آمریکا برای انتقال سفارت به قدس اشغالی اعلام جنگ به مسلمانان واز سر عجز وناتوانی است. مسلمانان باید بیدار شوند و اجازه خناسی به آمریکا ندهند. رهبرانقلاب در این باره می‌فرماید :اینکه ادعا میکنند می‌خواهند قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام بکنند، با این کار بلاشک ضربه‌ی بزرگتری خواهند خورد. بی‌تردید فلسطین آزاد خواهد شد.

راستی اگر حاکمان عرب بخشی از این پول وامکاناتی را که  در اختیار داشتند و صرف تقویت داعش وتروریسم می‌کردند آمریکا واسرائیل جرات چنین گستاخی علیه قبله اول مسلمانان می‌داشتند؟ آیا اگر دلارهای بلاد اسلامی به جیب آمریکا نمی‌رفت او جرات چنین جسارتی را می‌داشت؟ اما خورشید پشت ابر باقی نمانده ملت‌ های منطقه به ماهیت پلید آمریکا پی‌برده و به او اجازه چنین خناسی را نخواهند داد ولو اینکه برای آزادسازی قدس از ِدریای خون هم عبور کنند. پیام ملت‌های مسلمان منطقه به آمریکا و ارتجاع عرب؛قدس قبله اول اسلام باقی خواهد ماند .


انتهای پیام