• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5191-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

آغاز عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی دهلران حداکثر ظرف دو ماه آینده

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی دهلران حداکثر ظرف دو ماه آینده آغاز می‌شود .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «شادمهر کاظم‌زاده» با بیان اینکه سرمایه‌گذار پتروشیمی دهلران مشخص شده است، اظهار کرد: صندوق بازنشستگی وزارت نفت به عنوان سرمایه گذار این پروژه تعیین شده که عملیات اجرایی پروژه NGL به عنوان  تأمین خوراک پتروشیمی دهلران آغاز و هم اکنون با پنج درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است .

وی با تاکید بر اینکه ابتدا باید پروژه N.G.L به مدار تولید برسد، افزود: صندوق توسعه ملی برای پتروشیمی دهلران ۵۰۰۰ میلیون دلار تصویب کرده که امید است هرچه سریعتر این میزان اعتبار به این پروژه مهم صنعتی و اشتغال‌زا تخصیص یابد .

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این پروژه در صورت تخصیص به موقع اعتبارات، حداکثر تا ۴ سال آینده در مدار تولید قرار خواهد گرفت، ادامه داد: عملیات اجرایی پتروشیمی دهلران برای بیش از دو هزار نفر از جوانان جویای کار به صورت مستقیم اشتغال زایی خواهد کرد و می‌تواند بخشی از مشکل اشتغال استان بویژه در حوزه جنوب را حل کند .

کاظم‌زاده یادآور شد: با رایزنی‌های صورت گرفته با مجموعه وزارت نفت و صندوق بازنشستگی آن وزارت خانه، عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی دهلران حداکثر ظرف دو ماه آینده آغاز می‌شود .


انتهای پیام