• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2991-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

خبرخوش معاون استاندار برای فعالان بخش ICT

معاون اقتصادی استاندار ایلام گفت: دولت این آمادگی را دارد که تسهیلات و منابع مالی پروژه‌های حوزه ICT   را خارج از نوبت تأمين و پرداخت کند و قطعاً این موارد برای مدیریت ارشد استان از اولویت برخوردار است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام ، دکتر «ایوب درویشی» در ضیافت افطار نظام صنفی رایانه استان اظهار کرد: نظام صنفی رایانه از تشکل‌های موفق در نهادسازی و شبکه‌سازی است و در مسیر درستی حرکت می‌کند و انتظار می‌رود در آینده از حداکثر ظرفیت این حوزه استفاده کند .

وی بابیان اینکه  حوزه ‌ای.‌اتی هم ازنظر قدمت فعالیت و هم از حیث فعالان این حوزه جوان و پویا و دانش‌بنیان است و با برنامه‌ریزی خوب دولت و بخش خصوصی باید در جهت افزایش خلق ثروت و توسعه اشتغال در این حوزه روبه رشد اقدام کنیم، تصریح کرد: عزم دولت و مدیریت ارشد استان برای حمایت از فعالان این عرصه و برطرف نمودن موانع و مشکلات جزم است و قطعاً با پرهیز از تصدی‌گری بخش دولتی تسهیلات بیشتری را برای رونق‌بخش خصوصی در نظر خواهد گرفت .

معاون اقتصادی استاندار ایلام با انتقاد از فرهنگ کار دولت‌محور و بیماری‌های مزمن فضای کسب‌وکار در استان تأکید کرد: استان ما نیاز به تغییر نگرش به کار و فعالیت دارد و همگان باید از دولت‌محوری به‌سوی تقویت بخش خصوصی نگاه‌ها را تغییر دهند .

درویشی گفت: شاخص‌های ازجمله سرمایه اجتماعی در محیط کسب‌وکار و مشارکت در استان پایین است و انتظار می‌رود با دانش و نیروی انسانی موجود، شاهد اصلاح ساختار و فرهنگ نامناسب کسب‌وکار در استان باشیم .

وی با بیان اینکه حوزه ای‌اتی در دنیا نگرش به اشتغال را تغییر داده است، گفت: با استفاده از فنّاوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی فاصله‌ی میان جوامع مختلف کاهش‌یافته و دسترسی همه جوامع به منابع علمی و فنی با سهولت بیشتری نسبت به گذشته صورت می‌گیرد و در این شرایط جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌توانند با استفاده و الگوگیری از تجربیات دیگر جوامع به خلق ثروت بپردازند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: دولت این آمادگی را دارد که تسهیلات و منابع مالی پروژه‌های حوزه ICT را خارج از نوبت تأمين و پرداخت کند و قطعاً این موارد برای مدیریت ارشد استان از اولویت برخوردار است .

وی با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان با حضور نظام صنفی رایانه گفت: تشکیل این کارگروه باهدف تقویت حضور بخش خصوصی در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی صورت گرفته و فعالان این بخش مهم اقتصادی لازم است که بدانند نباید از دولت جز بسترسازی و فراهم نمودن زیرساخت‌ها انتظاری داشته باشند و باید خود فعالانه پای کار بیایند .


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: