• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6290-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

با حضور معاون وزیر بهداشت

اولین مجمع سلامت استان برگزار شد

نخستین مجمع سلامت استان ایلام با شعار توانمندسازی، مسئولیت‌پذیری و مشارکت اجتماعی برای سلامت با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام در این نشست، اظهار کرد: در اوسط دهه ی شصت بخش اعظم پزشکان و داروهای پزشکی از خارج وارد می شد و از طرف دیگر بیماری های خاص تشخیص داده نمی شدند که معمولا منجر به مرگ می شدند اما خوشبختانه به دلیل تحولات شگرفی که در پزشکی به وجود آمده است در حال حاضر صادر کننده خدمات پزشکی هستیم و بیماری های خاص نیز به راحتی درمان می شوند  اما در کنار پیشرفت های پزشکی در حال حاضر ما در این زمینه با مشکلاتی مواجه می باشیم .

وی با بیان اینکه  استرس و فشارهای روانی و آسیب های اجتماعی از جمله خودکشی ، حوادث و سوانح از عوامل مشکل ساز در حوزه ی پزشکی و بهداشت و درمان در جامعه هستند، تصریح کرد: مردم خواستار دریافت خدمات هستند و این را از نظام و دولت مطالبه می کنند و خوشبختانه  نظام جامع سلامت کمک زیادی به حوزه ی بهداشت و درمان کرده است ، که لازم است با رفع مشکل آن نگذاریم خدشه ای به آن وارد شود .

وی با اشاره به این که در مدیریت اربعین خدمات پزشکی اهمیت بالایی دارد و  لازم است خدمات پزشکی بیشتری در اختیار استان قرار گیرد از خیرین حوزه سلامت قدردانی کرد.

وی با اشاره به این که لازم است اساس کار را بر پیشگیری و آموزش قرار دهیم تا مشکلات ما در زمینه درمان کاهش یابد اظهار داشت: در ارتباط با درمان و پیشگیری با مشکلاتی از جمله بالا بودن هزینه درمان ، کیفیت پایین داروها و خدمات و تجهیزات پزشکی مواجه هستیم که نیاز است تمهیدات لازم را در راستای رفع این مشکلات اتخاذ کنیم .  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: