• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11590-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

وجود پلیس زن برای ماموریت‌های ناجا یک ضرورت است

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه وجود پليس زن براي انجام بعضي از ماموريت‌هاي نیروی انتظامی بسيار لازم و ضروري است گفت: ناجا در راستاي ماموريت خود در موضوعات و مسائل مربوط به زنان که نيمي از اجتماع را تشکيل مي‌دهند نیازمند کارشناس زن است .

  به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «جلال میرزابیگی» در جمع کارکنان پلیس زن نیروی انتظامی استان ایلام اظهار کرد: ناجا در انجام ماموريت‌هاي خود ملزم به رعايت حفظ موازين اسلامي است و در ماموریت‌هایی که نیازمند حضور بانوان است باید جهت صیانت از ارزش‌های دینی از پلیس زن استفاده کرد .

وی افزود: ماموريت‌هايي که در رابطه با بانوان است مانند بازرسي مرتبط با بانوان، آزمون راهنمايي و رانندگي مخصوص زنان، انگشت نگاري بانوان، بازدید اماکن خاص زنانه و  مبادی ورود و خروج از کشور، هنگامي مطابق موازين اسلامي و شرعي انجام مي‌گيرد که ماموريت به وسيله زن پليس انجام شود .

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام یادآور شد: کارکنان زن با سازماندهی و ساختاردهی مناسب می‌توانند در مأموریت‌های مختلف نظیر حمایت و تأمین امنیت مثمرثمر باشند .

میرزابیگی به تلاش و پشتکار کارکنان زن در پلیس اشاره کرد و گفت: قطعاً همکاران زن در ناجا می‌توانند با یک برنامه‌ریزی درست و مناسب همانند مردان نقش موثر داشته و پشتوانه بسیار خوبی در کلیه قسمت‌ها باشند .

وی به تاریخچه وجود پلیس زن در ناجا اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه ۶۰ درصد خدمات انتظامی نیازمند حضور پلیس زن بود، در سال ۷۸ مصوب شد که زنان در بدنه ناجا وارد شوند تا بتوانند در پیشگیری از جرائم و آسیب‌ها به جامعه کمک کنند .

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان ایلام به استفاده نمایشی از زنان پلیس در زمان قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت:پلیس زن در زمان طاغوت نمایشی بود و آن هم به عنوان پلیس راهور و در چهارراهها استفاده ابزاری به عمل می‌آمد،  اما امروز به زنان به عنوان یک ارزش نگریسته می‌شود .

میرزابیگی خاطرنشان کرد: همین زنان با غیرت ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، پا به پای مردان در دفاع از انقلاب حماسه آفریدند و قطعاً امروز هم در عرصه‌های اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌ها می‌توانند در جامعه مفید واقع شوند .

وی افزود: بانوان پلیس، امروز در جامعه اسلامی توانسته‌اند با برنامه‌ریزی مناسب  نیروی انتظامی و شرکت در کارگاه های آموزشی، هم سطح دانش علمی و هم  مهارت‌های فردی همانند آموزش‌های تیراندازی، آمادگی جسمانی و دفاع شخصی خود را ارتقاء دهند و آماده خدمت به مردم در بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی  باشند

به گزارش کانال اطلاع رسانی پلیس، معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام در پایان از تلاش کارکنان زن نیروی انتظامی استان قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این کارکنان سختکوش در ادامه خدمت خود به مردم، موفق باشند


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: