• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-5394-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

اشتغال بیش از یک هزار نفر در زمینه تولید صنایع دستی در ایلام

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: هم اکنون حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر در این استان در زمینه تولید صنایع دستی اشتغال دارند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «عبدالمالک شنبه‌زاده» در کمپین تخصصی خرده فروشی صادرات، اظهار کرد: کشورهایی که تنها به یک حوزه برای رونق اقتصاد خود اتکا کرده‌اند، در دنیای امروز به نسبت کشورهای پیشرفته عقب افتاده و نتوانسته‌اند پله‌های توسعه را طی کنند .

وی افزود: متاسفانه برای سالیان متمادی با توجه به اینکه کشورمان در حوزه انرژی و نفت و گاز دارای ظرفیت بود از سایر حوزه‌ها غفلت صورت گرفت و آن گونه که باید در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری چندانی انجام نشد .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام اضافه کرد: یکی از این زمینه‌ها بخش صنایع دستی است که در کشورمان از پیشنیه تاریخی بسیاری نیز برخوردار بوده و می‌تواند زمینه درآمدزایی و اشتغال بسیاری را فراهم کند .

شنبه‌زاده یادآور شد: متاسفانه این حوزه چندان مورد توجه قرار نگرفت و بسیاری از تولیدات که می‌توانست درآمدزایی بسیاری نیز به همراه داشته باشد، به بوته فراموشی سپرده شد .

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر با همت مدیران و کارشناسان این سازمان تلاش شد این صنایع دوباره احیا شود و در استان نیز این رویه دنیال شده است، عنوان کرد: هم اکنون یک هزار و ۲۰۰ نفر در ۳۳ رشته مرتبط با صنایع دستی در ۱۰۰ کارگاه مشغول فعالیت هستند که در صورت حمایت می‌توان تعداد زیادی از بیکاران را در این زمینه‌ها مشغول بکار کرد و از محصولات تولیدی ارزش افزوده بسیاری نیز بدست آورد .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام معرفی این محصولات در بازارهای داخلی و خارج را مهم نترین نیاز برشمرد و از عموم مسئولان امر خواست توجه بیشتری به فعالان بخش صنایع دستی کشور و استان داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: